Вчеравечер во 20.30 часот во Полициската станица Чаир, Б.Е.(44) од Скопје пријавила дека била пронајдена нејзината ќерка Ф.Е.(12) од Скопје, за која пријавија дека се оддалечила од својот дом на 6 февруари.

Според пријавеното, Ф.Е. била кај С.С., со кого била во врска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.