Веќе 12 дена нема траг од 25-годишниот Димитар Мицковски од Демир Хисар. Неговите пријатели на социјалните мрежи апелираат до секој кој можеби има некаква информација за него.

Тој е висок околу 180 см, на денот кога исчезнал бил облечен во тегет тренерки и црно капче. Последно што семејството знае е дека заминал во берба на печурки во околината на Стругово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.