Претседателот на ОО СДСМ Прилеп и единствен пратеник на СДСМ од Прилеп се посочува како најголем виновник за дебаклот на партијата на локалните избори. Неговото име најчесто се споменува на социјалните мрежи.

Талевски беше главен промотор на Сугарески и секојдневно го напаѓаше сега новиот градоначалник, Д-р Борче Јовчески, а на членството и активистите на партијата им ветуваше сигурна победа и ширеше победничка атмосфера, но изборниот резултат покажа катастрофален пораз од 7.500 гласови разлика.

Првиот човек на СДСМ од Прилеп ни откако поминаа два дена не собра храброст да им се заблагодари на сите оние 14.000 граѓани кои ја поддржаа нивната понуда за градоначалник.

Ова е неговата последна објава на неговиот Фејсбук профил:

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.