Знае некој каде е Мила Царовска, прашува Весна Јаневска, претседателка на Комисијата за наука и образование на ВМРО-ДПМНЕ.

Веројатно од врата на врата.
Редно е по подолго време да одговори на некои прашања. Знае ли Министерката дека:
1. Наставници тепаат и малтретираат деца?
2. Е – дневникот денес падна и со часови не функционираше?
3. Училиште и е поплавено со фекалии и не функционира неколку дена?
Министерке, превенција и решавање на овие проблеми е Ваша работа. Мила Царовска каде си?
Одберете нова иднина, различна од оваа која секој следен ден можете да ја почувствувате на свој грб!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.