Братот на премиерот Зоран Заев, Вице, имал неформална средба во кафеана со министерот за здравство Венко Филипче.

Причината на средбата што се случила во Дојран е непозната а за неа нема најава ниту од кабинетот на Филипче ниту од Владата.

На социјалните мрежи има разни шпекулации за природата на средбата кои не се негираат или потврдуваат.

 

Извор: Експрес

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.