Рочиштето за случајот Меѓународен сојуз е одложено. Причина за тоа е лошата здравстена состојба на првообвинетиот Бојан Јовановски.

Тој се уште се наоѓа на болничко лекување по хируршкиот зафат.

Неговиот адвокатски тим рече дека тој вчера имал напад на бубрезите и оти состојбата се уште е критична.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.