Вчера во 10.15 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека на ул.„Македонија“ било пронајдено починато машко лице.

Полициски службеници констатирале дека починатиот е Б.К., кој повремено го посетувал пунктот за бездомници на Црвен крст.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.