Водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер,  подготвува атентат врз претседателот на Србија Александар Вучиќ во Котор на Самитот на лидерите на Западен Балкан и на Европската Унија кој ќе да се одржи в четврток, дознава „Република.рс“.

Веднаш по објавувањето на датумот и местото на Самитот Звицер ги активирал сите расположливи соработници и почнал со подготовките за атентатот.

Единствена цел му е да го убие и нема да штеди ниту луѓе ниту пари за тоа да се случи бидејќи е свесен дека Александар Вучиќ е единствената вистинска пречка во регионот, пишува „Република.рс.

Котор е одлична можност за атентат бидејќ градот е опкружен со ридови и може да се види на вашата дланка. Тоа е огромен предизвик кога станува збор за безбедносната организација, ќе биде тешко да се опфатат сите точки каде потенцијално би можеле да бидат распоредени атентаторите со снајпер.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.