Радоје Звицер, водачот на Кавачкиот клан имал лажен идентитет, но не од Македонија како неговите ривали од Шкаљарскиот клан.Тој пред неколку години добил лажен пасош од Босна и Херцеговина под името Јосип Бабиќ.

Бабиќ или Звицер со лажен документ патувал во сите земји од поранешна Југославија но и во Турција, Австрија и Швајцарија.

Вистинскиот Бабиќ бил роден исто како Звицер на 6.2 1979 година но во Нинберг Германија , никогаш не бил во БИХ а и физички наликувала на Радоје и затоа бил избран.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.