Дијана Хркаловиќ, поранешна државна секретарка на српското МВР, во еден момент била толку занесена во криминал што дури и озлогласениот Радоје Звичер, водачот на „кавачкиот клан“, морал да и го сврти вниманието да престане да убива, пишува „Српски Телеграф“.

Капката се прелеала  по ликвидацијата на адвокатот Мишо Огњановиќ и човек близок до Лука Бојовиќ. Дијана била особено активна во  2018 година бидејќи по нејзина наредба се  ликвидирани  Драгослав Милорадовиќ Гале, Огњановиќ, Синиша Милиќ Боске и Поповиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.