Денеска во Хашкиот суд треба да биде сослушан претседателот на Косово Хашим Тачи. Нему треба да му се суди за воени злосторства на Косово како командат на паравоената УЧК.

Во негова поддршка денеска пред судот се вееше знамето на УЧК.

Flamuri i UÇK-së në Hagë

Flamuri i UÇK-së vendoset para objektit të Gjykatës në Hagë!

Gepostet von IndeksOnline am Sonntag, 12. Juli 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.