Контроверзниот српски политичар Чедомир Јовановиќ е заболен од корона.Нему состојбата му е влошена и тој е префрлен на Инфективната клиника.Докторите се борат за неговиот живот и е приклучен на апарат за дишење.

Тој се заразил од негов пријател со кој изминатите недели интензивно се дружеле.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.