Малчанскиот бербер денеска полицијата го лоцираше откако го вклучил својот мобилен телефон кој бил исклучен овие денови. Тој тргнал со Моника кон Ниш, но откако сфатил дека полицијата го лоцирала и го опколила ја пуштил Моника и продолжил да бега,

Жив во раце нема да им паднам, ова го рекол Јовановиќ, како што Моника им пренела на полицајците. Според нејзиното раскажување Нинослав носи со себе огромен нож.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.