69-годишната Љ.Ц од Калуѓерица, Србија се удави во септичка јама додека ја чистела. Нејзиното тело го пронашле нејзиниот маж и комшијата, кои додека се случила несреќата биле на пазар. Кога се вратиле, мажот видел дека жената ја нема во куќата, па барајќи, ја пронашол во септичката јама.

Поклопецот беше подигнат и водовме како плива една од нејзините влечки … Јас и комшијата бевме на пазар, тој влезе во куќата, виде дека ја нема, ме запраша дали сум ја видел… – потресно раскажува комшијата за курир.рс.

Вели дека цревото со вода било во септичката јама, што значи дека таа ја чистела.

Бидејќи нема сомнежи за кривично дело, не е побарана обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.