Триесет и шестгодишна жена од Лесковац, Србија починала откако ја каснал стршен додека собирала алишта на терасата во куќата каде што живеела.

По убодот, жената веднаш починала.

Семејството веднаш повикало Брза помош, која ја констатирала смртта.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.