Едно лице загина, а три се повредени во судир на автомобил и два градски автобуси во Земун, Србија. Тешката сообраќајка се случила утрово околу четири часот, а животот го загубил 31-годишниот возач на линијата 15.

Повредени се тројца патници од линијата 45, кои се хоспитализирани.

Српските медиуми пренесуваат дека несреќата ја предизвикал возачот на автомобилот, кој се обидел да побегне, но потоа бил уапсен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.