Успешно заврши заложничката драма во Албанија.На македонски државајнин, чии идентитет не се соопштува му бил барани 250.000 евра за да го ослободат, откако тој бил грабнат.

Од она што се знае дека грабнатиот има 23 години, а бил киднапиран од три лица во близина на главната црква во Тирана. Сепак по неколку часови, полицијата успеала да го ослободи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.