Полициски службеници во Бања Лука идентификувале и лоцирале две лица кои се дијагностицирани со коронавирус, а избегале од Клиниката за инфективни болести, објави телевизијата Н1.

Обезбедувањето на болницата вчера пријавило во полициска станица дека две непознати лица, на кои им бил дијагностициран коронавирус, избегале од клиниката каде што биле лекувани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.