Полицијата во турскиот округ Ван откри над 90 килограми хероин, скриен во патнички автобус.

Екипи на полицијата за борба против распространување наркотици го запреле патничкиот автобус поради проверка, кој патувал во градот Тушба.

Дрогата е пронајдена при претрес на автобусот со помош на специјално обучено куче, а уапсени се тројца нарко-дилери.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.