Српското знаме е запалено попладнево во Тирана на протестите организирани од поранешниот албански претседател, сега лидер на опозициската Демократска партија, Сали Бериша против посетата на српскиот претседател Александар Вучиќ за иницијативата „Отворен Балкан“.

Видеото погледнете го на NEWS1.AL.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.