Демонстрантите по синоќешните протести во Белград оставија пустош низ градот. Скршени излози и клупи, откорнати сообраќајни знаци со кои удираа по полицијата…

Згора на тоа, тие откако беа растерани од пред Парламентот продолжија со палење на автомобили. Фотографиите доволно покажуваат за вчерашните „спонтани“ протести против полицискиот час што го најави претседателот Вучиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.