Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денес беше во посета на Жандармеријата во Краљево. Во таа прилика тој им порача дека треба да се на готовс и дека во секој момент може да спроведат акција.

Вучиќ е сигурен дека тие се подготвени да го заштитат својот народ на Косово и Метохија. Во чест на посетата на Вучиќ, припадниците на жандармеријата ја отпеа во еден глас химната за косовскиот јунак „Христе Боже“.

Во тој момент на многу присутни им надојдоа солзи…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.