Актерот Борис Комнениќ почина после тешка болест во 64 година.

Првакот на драма во Народниот театар во Белград роден е на 29 март 1957 година во Пула.

После гимназијата, која ја завршил во родниот град, запишал Факултет на драмски уметнсоти, а член на Народниот театар станал во 1984 година, додека негова најпозната улога е телевизискиот лик на Александар Саша Поповиќ во серијата „Подобар живот“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.