Судскиот совет на Косово претпладнево добил анонимна закана по телефон за поставена бомба во неговите простории, јави дописникот на МИА од Приштина.

По добиената дојава полициски екипи излегоа на местото на настанот и го обезбедуваат објектот кој се наоѓа во центрот на градот.

Инфрмацијата во изјава за медиумите ја потврди портпаролката на приштинската полиција Фљора Ахмети, која изјави дека е започната истрага за откривање на идентитетот на лицето кое се заканило по телефон.

Tweet

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.