Вицепремиерката Екатерина Захариева добила позитивен резултат на ПЦР тестот за Ковид-19.

Таа е во добра општа состојба и ќе ги извршува своите должности од далечина, соопшти Министерството за надворешни работи.

За време на изолацијата, таа ќе биде заменета со заменик-министерот Петко Доиков, пренесе „topnovini.bg“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.