Бугарската министерка за надворешни работи Екатерина Захариева, во име на нејзината земја, на „Твитер“ ги осуди вчерашните случувања во Вашингтон.

Ние го осудуваме нападот врз зградата на Конгресот на САД. Насилството никогаш не е решение. Јавниот ред и мир треба да се врати за да имаме мирен трансфер на власта во САД, напиша таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.