Директорот на болницата каде што било превезено 15-годишното дете за кое некои медиуми објавија дека починало од силниот земјотрес, во изјава за Н1 телевизија вели дететото не е починато.

„Го реанимиравме, сега се обидуваме да му го спасиме животот“, изјавил докторот на болницата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.