Нов земјотрес вечерва го потресе Загреб.

Потресот речиси го почувствувале сите граѓани, истиот бил со време траење од две до три секунди.

Според најновите информации на EMSC истиот бил со јачина од 3,2 степени според рихтеровата скала.

Епицентарот на истиот бил на длабочина од 10 километри, објавува хрватски Индекс.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.