Пилот и трудница загинаа денеска при пад на мал авион во близина на градот Иџтиман, соопшти Министерството за внатрешни на Бугарија.

Несреќата се случила во 11 часот, а други детали не се соопштени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.