Едно лице загина, а две се тешко повредени во сообраќајна несреќа која се случила синоќа во Сплит.

Според информациите од хрватските медиуми, загинатиот маж е познатиот музичар и пејач, Игор Нешиќ кој бил и инструктор по јавање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.