Премиерот Зоран Заев денеска е во Србија на состаник со претседателот Александар Вучиќ и премиерот Еди Рама.Тема на нивните разговори ќе биде т.н „Мал шенген“ кој треба да помогне за подобра економска соработка меѓу земјите од регионот.

Синоќа, пред денешните средби, лидерите се прошетаа низ Нови Сад и се фотографираа пред катедралата во центарот на градот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.