Со одлука на Комисијата за болнички инфекции на Клиничкиот центар во Србија, од 22 јануари во Клиничкиот цетар и во Ургентниот центар е воведена мерка забрана за посета на болните.

Одлуката е донесена поради зголемениот број на респираторни инфекции и зголемениот број на пациенти со симптоми на респираторни инфкеции.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.