Тројца Црногорци кои верувале дека врз нив е фрлена црна магија на „истерувачите“ им платиле неверојатни половина милион евра.

Хеика, Аднан и Семира три години застражувале две лица дека ќе им умре целото семејство како не им платат да им го тргнат проклетството.

Наивните поверувале и во неколку наврати им дале пари кои на крајот достигнале 500.000 евра за кои зеле и кредит и се позајмувале по роднини.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.