Ако ова се условите тогаш немаме за што да разговараме. Српскиот претседател Александар Вучиќ излезе разочаран по состанокот што го имаше со претседателот на Франција Емануел Макрон за решавање на косовскиот спор.

-Албанската страна излезе со овие барања. Зачувување на територијалниот интегритет, меѓусебно признавање и членство во Обединетите нации.Србија ултиматуми нема да прифати-изјави Вучиќ

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.