Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин денеска изјави дека еколошките протести се обиди за дестабилизација на Србија пред изборите во април.

Само се баре причина за хаос. Ја повлековме полицијата од протестот, бидејќи полицијата не може да обезбедува ненајавени собири, а од нас (МВР) не беше побарана согласност, изјави Вулин на ТВ Пинк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.