Си играат со нас како со марионети. Тоа време сакам да заврши и затоа сум горд на оваа иницијатива. Ќе покажеме дека не сме веќе малолетни”.

Ова е ставот на српскиот претседател Александар Вучиќ за однесувањето на европките челници кон земјите од Западниот Балкан и најавите за формирање на т.н „Мал шенген“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.