Многумина во Европа не сакаат да ги видат Балканците самите да си ја кројат својата судбина. Со сите наши несложувања по прашањето на албанско-српските односи, Еди Рама покажа апсолутна храброст, објасни Александар Вучиќ по прашањето за „мал шенген“.

Најважно е луѓето да добијат слобода на движење, фирмите да заработуваат повеќе, Ако го намалиме задржувањето на границата ќе заштедиме 2,5 милијарди. Замислете што може да се направи со таа пара.Луѓе нам ни се потребни работници. Дали е подобро да дојде работник од Куманово или да чекаме Канаѓанин-запраша Вучиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.