Српскиот претседател објави добра вест за своите граѓани.Тој реши сите полнолетни граѓани еднократно да ги почести со по 60 евра во динарска противредност.

Тој објасни дека имаат раст на БДП и на странските инвестиции и оти буџетот може тоа да си го дозволи.

Вучиќ најави и зголемување на пензииите како и друга помош за повозрасните лица како дел од ковид мерките.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.