Претседателот на Србија, Александар Вучиќ се огласи со кратка пишана порака, во која се заблагодари на персоналот на ВМА и на сите кои се грижеле за него и најави дека од понеделник продолжува со работа со полна пареа.

Им благодарам на лекарите и на вработените во ВМА. Им благодарам на сите кои беа загриени. Веќе од понеделник ќе бидам во полн работен погон, напиша Вучиќ.

 

View this post on Instagram

 

Hvala lekarima i zaposlenima na VMA. Hvala svima koji su brinuli. Već od ponedeljka biću u punom radnom pogonu.

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) on

Вучиќ вчера биле примен на Воено-медицинската академија (ВМА) поради кардиоваскуларни проблеми, соопшти Генералниот секретаријат на претседателот на Србија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.