За време на средба со кандидатите на Српската листа во Белград, претседателот на Србија, Александар Вичиќ прочита текст на албански јазик, неколку реченици од еден документ од Централната изборна комисија на Косово.

Листа на кандидатите на политичките субјекти, се слуша како на албански вели Вучиќ во видеото.

Веднаш по тоа, претседателот му се обраќа на новинарот од Косово, Идро Сефери и го прашува дали изговорил како што треба или не, пренесува Топ Чанел.

 Сефери дали го изговорив добро? – прашува Вучиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.