Рускиот претседател кој денеска е во посета на Србија, добил неочекуван подарок од неговиот српски колега, Александар Вучиќ. Станува збор за пес од расата шарпланинец кој му бил врачен на Путин во Палатата Србија.

Шарпланинецот има сериозно педигре генерации наназад. Знаевме дека Путин многу ја сака оваа раса, изјавил член на кабинетот на Вучиќ за српски Курир.

На рускиот претседател многу му се допаднал подарокот и рекол дека е „кучето е преслатко“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.