Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска во Скопје истакна дека Србија е невависна, слободна земја и за разлика од минатите времиња и дека никој не се осудува на претседателот да му издава и наредби.

Горд сум што водам ваква земја.Не постои светски амбасадор или политичат кој може да ми лупне на врата или да ја отвора со нога како што некогаш го правеа-нагласува Вучиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.