Претседателот на Србија Александар Вучиќ синоќа во емисијата „Хит Твит“ рече дека е должен да ги брани Србите на Косово и оти челниците на Алијансата се чини дека не го сфатиле сериозно.

НАТО мислеше дека се шегувам кога им реков дека ќе ги кренам авионите.Секој збор добро го вагам пред да го кажам-рече Вучиќ.

Тој им даде 24 часа рок на меѓународните сили на Косово пред да превземе конкретни мерки.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.