Претседателот на Србија, Александар Вучиќ призна дека откако почна кризата со корона вирусот постојано е на мета на критики. Покрај него, како и докторите, на удар се и децата на претседателот.

Ниту едно новинарско здружение не реагираше. Ми се закануваа и ми викаа: Ќе ти страдаат Данило, Милица и Вукан. Не разбира, што им се виновни децата,посебно Вукан-се пожали Вучиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.