Претседателот на Македонија Стево Пендаровски денеска ја започна дводневната посета на Србија.

По свечениот прием пред Палатата Србија, Пендаровски оствари тет-а тет средба со неговиот домаќин Александар Вучиќ.

По средбата двајцата претседатели се појавија на прес конференција.

На почетокот на своето обраќање српскиот претседател имаше интересен коментар до претседателот Пендаровски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.