Алекснадар Вучиќ денеска го посети малото место УБ за да види на лице место како се одвива процесот на вакцинација.

Најде време и да отиде на стадионот на кој првите чекори ги направи фудбалерот на Манчестер Јунајтед Немања Матиќ.

Влезе и на теренот и даде гол од пенал.

По мечот испи сокче со премиерката Брнабиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.