На две недели се затвораат ноќните клубови и сплавови од 23 часот до 6 часот наутро, како и кафулињата и студентските домови, соопшти претседателот на Србија Александар Вучиќ.

Би сакал да имаме поповолна ситуација. Најголем проблем е Белград. 82,5 отсто од заразните се во Белград. Главниот град на Србија е ново жариште на ковид-19, изјави Вучиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.