Расчинетиот владика Јован Вранишковски вчера се вакцинира против ковид 19, а чинот беше проследен будно од српските медиуми.

По вакцинирањето Вранишковски, кого во Србија го нарекуваат архиепископ охридски и митрополит скопски на СПЦ, дал изјава за медиумите и апелирал луѓето да се вакцинираат.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.