Се огласи и возачот на автобусот кој утрово ја откина раката на српската водителка Деа Ѓурѓевиќ, и тоа на само две минути до нејзиното работно место.

Се обидов да го избегнам автомобилот, возев споро, но имаше вода на улицата – вели возачот Драган.

Водителката стоела на тротоар и разговарала со возачот со кој направила сообраќајка, а на неа налетал автобусот и и` ја фатил раката која потоа лекарите едвај и ја спасиле.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.