Патрола на белградската полиција рано утринава запрела автомобил „опел астра“ на улицата Владимира Томановиќ во населбата Вождовац. Зад воланот на автомобилот со белградски таблички седел средовечен човек.

Полицајците веднаш спровеле алко-тест, кој покажал дека возачот има дури 3,59 промили акохол во крвта.

Тој веднаш бил однесен во полициската станица и задржан за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.